Оваа фризура е идеална за жените во 40-тите години: Едноставна и модерна!

Совршена!

Оваа фризура е моден хит во 2019 година

Животот на некои жени започнува дури откако ќе влезат во 40-тите години. Па затоа, многу од нив се одлучуваат да го освежат својот изглед. Ова се годините кога е вистинско време максимално да се посветите на себе и на својот изглед.

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина. Па затоа, ви предлагаме фризура што ќе ве прероди.

Станува збор за боб-фризурата. Оваа едноставна фризура може да се носи на повеќе начини: слоевито скратена, без кркми и со кркми. Можете да ја фенирате рамно или со кадрици.

Погодна е за жените со повеќе од 40 години, бидејќи ја оживува тенката и ослабена коса.

Лесно и брзо се фенира, а одлично ги крие брчките од лицето и вратот.

Погледнете ги фотографиите и одберете ја онаа фризура што вам најмногу ви одговара…

View this post on Instagram

A huge transformation to give this beautiful girl a cute haircut! 😍 (Color Not Done By Me)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#haircutideas #haircutsforwomen #longtoshort #blonde #haircut #bob #hairspiration #hairinspiration #hairoftheday #curlsforthegirls #hairstyling #beforeandafterhair #hairstyles #hairtransformation #hairofinstagram #hairart #bobhaircut #hair #hairstylist #pennsylvaniahair #hairideas #shorthairstyles #curledhair #hairvideos #curls #lovehair #transformation #longhair #hairgoals #longtoshorthair

A post shared by Rebecca (@rebeccas.shears) on

View this post on Instagram

#bobhaircut #balayageombre #balayage

A post shared by DanieleParrucchieri (@daniele_parrucchieri) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време