Ова е моментално најпопуларната боја на коса: Нежна, женствена и одлично им стои на сите!

Тренд на сезоната

Фризерите донеле одлука – оваа боја на коса моментално е најпожелна

Трендовите се менуваат со голема брзина и се вртат во круг, па на ред повторно дојдоа и прамените во природни тонови.

Оваа сезона акцентот е ставен на едноставните решенија, а токму такво е и оваа техника на бојосување.

Откако почна пандемијата на коронавирус, модните и бјути-трендовите се променија. Се бараат практични и едноставни фризури кои не бараат постојани посети и со часови поминати во салони за да изгледа косата убаво и негувано.

Моментално, најпопуларната техника на бојосување коса го носи називот mousy. На оваа техника на извлекување прамени не одолеале ни Џенифер Лопез, ни Џесика Алба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

Техниката mousy, што во превод значи невпечатливо, е фантастичен начин да направите дискретна, а истовремено и многу убава промена.

Поентата на овој начин на бојосување на косата е да се задржат природните нијанси, само неколку тонови посветли од природната боја.

Веќе ги држиме ножиците во раце: Дали овие кркми од 1970-те се најдоброто нешто што сте го виделе периодов?
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време