Одлично стои на секој облик на лице: Од Ким Кардашијан до Ана Винтур – сите ѕвезди полуделе по оваа фризура

Време е за промена

Ја најдовме фризурата што на сите ќе им стои добро

Боб-фризурата повторно е актуелна, а во прилог на тоа зборува и фактот дека речиси сите холивудски убавици решиле да ја прошетаат токму таа фризура.

Многу брзо стана актуелна и вистински есенски хит, според зборовите на фризерите. Одлично е тоа што оваа фризура секому одлично му стои. Ако размислувате за промена на стилот, оваа фризура е одлична.

Само внимавајте на должината на бобот. Доколку имате тркалезна форма на лицето, одлучете се за должина под брадата, а ако имате долгнавесто лице, одлично ќе ви стои и малку пократка варијанта на боб.

Оваа форма изгледа многу атрактивно, а покрај тоа и лесна е за одржување.

Еве како познатите дами ја носат оваа фризура.

Ако некој знае што е во тренд, тогаш тоа е Ким Кардашијан.

Ана Винтур, уредничката на „Вог“, веќе со години е верна на оваа фризура, а ако таа одобри некаков стил, тогаш тој мора да е добар.

View this post on Instagram

#annawintour

A post shared by Maria Cirinea Gomes Stutz (@maria.stutz) on

Фризурата на актерката е одличен пример како може да се стилизира кратка коса.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време