Од нивни агол: Оваа женска фризура ја сметаат за најпривлечна!

Ги прашавме мажите

Едноставноста им е на прво место

Секако дека треба да го носиме тоа што ни се допаѓа, но интересно е да се знае која фризура најмногу им се допаѓа на мажите и ја сметаат за најпривлечна.

Ги прашавме момците како изгледа фризурата што ја обожаваат.

Без премногу експериментирање и украси за коса

Резултатите можеби ќе ве изненадат. Мажите не се претерано воодушевени од фризурите со многу шнолички, не им се допаѓаат ниту мокрите кадрици, а ни плетенките и останатите фризури што подразбираат врзување на косата. Претераниот труд околу косата ги одбива.

Па, какви фризури им се допаѓаат?

Повеќето мажи обожаваат едноставни фризури. Што пообично тоа подобро.

Негувана, благо брановите и сјајна коса е она што ги привлекува. Па така, ако сакате да заведете некого, не треба да вложувате многу труд. Едноставната фризура е најмоќното оружје за заведување.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време