Нова хит-фризура за дамите со кркми: Ќе се изненадите од тоа колку лесно се прави!

Ќе ја обожавате

Оваа фризура прилега на сите типови коса, па затоа секоја од вас може да ја проба

Ако макар еднаш сте носеле кркми, сигурно знаете колку се тешки за одржување. Потребно е постојано дополнително да се стилизираат, но овој пат на маките им дојде крајот. Оваа сезона неуредниот изглед е во мода.

Совршени обликуваните кркми се минато. Сега доволно е само да ги засушите и да им дозволите да го следат својот природен облик. Несредените кркми од 70-тите повторно се во мода.

Добрата вест е што оваа фризура им прилега на сите типови коса, па секоја од вас слободно може да ја проба.

Неуредната фризура ќе ја направи секоја комбинација лежерна и модерна.

View this post on Instagram

When France scored those last two goals..

A post shared by Venecia May (@veneciajo) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време