Нов тренд во светот на убавината: Коса со боја на греено вино!

Препорачуваме!

Овој тренд полека ја зазема водечката позиција во светот на бои за коса, и тоа со причина!

Не поминува ни еден ден без Инстаграм да биде преплавен со разни објави инспирирани од трендовите за бојосување коса. Многу од тие нијанси настануваат по пример на разни видови храна или пијалаци.

Во последно време, најновиот тренд е косата со боја на греено вино.

Слично како и кај сезонскиот пијалак, оваа боја се карактеризира со длабоки црвени речиси виолетови нијанси со примеси на портокалова или чоколаднокафеава боја. Мора да признаеме дека бојата е подеднакво убава колку што е напивката вкусна!

View this post on Instagram

Holy beautiful hair by @makeupbyfrances 😍

A post shared by 💋 Guide To Gorgeous Hair (@guidetogorgeoushair) on

Оваа боја освојува поради комбинацијата од разни нијанси на црвена, сина и виолетова боја, поради што изгледа младешки и супердимензионално. Исто така, оваа боја е многу помодерна од обичната црвена боја за коса.

Оваа боја дефинитивно може да ја прилагодите на вашиот тон на кожа. Посветлите нијанси им одговараат на посветлите луѓе, додека потемните нијанси на вино одлично одат со темен тен.

Не ви преостанува ништо друго освен да се уверите во тоа што го прочитавте, да ги погледнете следниве фотографии и да пробате некои од овие фантастични нијанси…

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време