Ништо не може да ја подмлади жената како добра фризура: Ова е дефинитивно најдобриот избор за дами во 40-тите години! (ВИДЕО)

Не ви требаат естетски корекции, доволно е да ја смените фризурата.

Правилото вели, со возраста, фризурата треба да стане пократка. Фризерите се едногласни, пократката коса изгледа многу подобро кај жените во зрелите години, а ова видео е доказ за тоа.

Косата над рамената е добар избор од повеќе причини. Со неа, пред сè, ќе изгледате позаводливо, а вашите црти на лицето ќе дојдат до израз. Пократката коса го нагласува лицето на вистински начин и дава младешки изглед. Совет на фризер е секогаш да ги изберете фризурите со слоеви, бидејќи тие се многу полесни за одржување.

Што се однесува до бојата, најдобро е да се држите до средината. Секогаш избирајте нешто поприродни бои.

Во видеото, погледнете ги неверојатните трансформации што жените ги доживеале благодарение на малата промена на фризурата:

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време