Никол Кидман го смени личниот опис: Од долгата руса коса ни трага, ни глас (ФОТО)

Се потстрижа „машки“

Популарната холивудска дива Никол Кидман на црвениот килим и надвор од него речиси секогаш блеска и важи за икона на стилот. Досега нејзин заштитен знак беше долгата, густа и руса коса, па на изненадување на сите, таа одлучи данаправи драстична промена, по која малкумина би ја препознале.

Сега фризурата на актерката е сосема поинаква. Од долгата руса коса остана кратка, машка фризура во портокалови тонови.

Судејќи по фотографијата што ја објави на Инстаграм, не е исклучено дека промената е резултат на потребите за снимањето на новиот проект на актерката, па затоа го сменила имиџот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време