Направете сами водопад плетенка: Најубавата романтична пролетна фризура

Практична, убава и модерна фризура

Погледнете го видеото и научете да ја правите оваа прекрасна плетенка

Нема многу фризури кои може да се носат во секоја прилика без оглед на возраста. Идеалната фризура за секоја ситуација е водопад плетенката. Таа е истовремено романтична и практична, но и доста прилагодлива.

Доколку сакате да научите да ја правите оваа плетенка, погледнете го видеото и уште утре ќе можете за кратко време да ја направите оваа фризура на себе или на некој друг. Таа е практична убава и, секако, модерна. За правењето на оваа фризура нема да ви требаат посебни реквизити.

Во случај да одите на некоја свеченост, можете да додадете некаков цвет во косата, вештачки или вистински, кој совршено ќе се вклопи во оваа плетенка, а остатокот од косата пуштете го слободно да паѓа, без разлика дали имате кадрава или сосема рамна коса.

Погледнете ги упатствата и дознајте како да направите совршена водопад плетенка

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време