Најубавите руси нијанси за оваа есен

Ако размислувате за промена на бојата на косата оваа есен – овие руси нијанси се во тренд – тврдат познати стилисти за коса!

Русите нијанси не се резервирани само за лето. Некои познати дами, всушност нивните фотографии, ќе ве убедат во тоа. Неколку од нив ја направија оваа промена, и навистина ни се допаѓаат.

Една од нив е инфлуенсерката Клои Кардашијан која се врати на русата коса во варијанта на сива пепел + платинести прамени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Ако преферирате природни руси нијанси, исто така ќе ви се допаднат и другите „ин“ опции предложени од светските стилисти. Ги издвојуваме како најубави.

Нијансите што беа популарни во седумдесеттите се вратија во мода, а особено се истакнуваат златните тонови – бојата на медот. Оваа боја најдобро ќе одговара на фризури со „потешки“, т.е. со слоевити кркми и опуштена бохо текстура што го одбележа тој период.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bryce Scarlett (@brycescarlett)

Друг тренд / боја што се враќа на голема врата е „Памела Андерсон руса“, руса боја со бисерни прамени. Назад во деведесеттите години! Исто така, е совршена комбинација на топли и ладни тонови. За неа, стилистите велат дека е одлична комбинација, секси и симпатична во исто време.

Прочитајте и: Маска за длабока регенерација на косата: Природата во служба на убавината

 

ФОТО: Pexels, Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време