Најдобрата домашна маска за коса: Ѝ го враќа сјајот и на најоштетената коса и го поттикнува нејзиниот раст!

Природно

Оваа маска ќе ја прероди вашата коса

Кокосовото млеко има бројни придобивки кога станува збор за негата и здравјето на косата. Неговата примена е многу едноставна, а резултатите се фантастични.

Ова млеко можете да го искористите за правење домашна маска. Сè што ви треба е:

  • 6 лажици кокосово млеко
  • 3 лажици мед
Приготвување:

Помешајте го кокосовото млеко со медот и нанесете го на влажна коса. Оставете го да отстои половина час и потоа измијте го.

Медот е одличен за косата, бидејќи ја одржува нејзината природна влажност и ѝ дава сјај. Дејствува како природен регенератор и го поттикнува растот на новата коса. Со редовна употреба, значајно го намалува и опаѓањето на влакната. Во комбинација со кокосово млеко за коса, дава фантастични резултати.

А еве како кокосовото млеко влијае врз косата:

Го поттикнува растењето на косата

Кокосовото млеко ја зајакнува и го поттикнува растењето на косата, благодарение на витаминот Е на есенцијалните масти со кои изобилува.

Ја обновува оштетената коса

Благодарение на протеините што се содржат во кокосовото млеко, влакното станува посилно и меко на допир.

Ѝ дава сјај на косата

Кокосовото млеко докажано го прави влакното посјајно и помеко.

Ја исправува косата

Овој производ можете да го користите и како природен начин на исправување на косата.

Овој витамин е клучен за здрава и за сјајна коса: Ја обновува од коренот до врвовите!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време