Кок со плетенки: Толку елегантен и шик!

Погледот од предната страна на оваа младешка и модерна фризура не укажува на нешто необично. Изгледа како да станува збор за класичен балерински кок. Но задната страна открива нешто сосема неочекувано.

Имено, перчињата во тој дел на главата се исплетени во четири обратни плетенки, од тилот кон врвот, а краевите се завиткани во кок.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време