Кој не е за смелата француска боб-фризура?

Боб-фризурата има многу варијации, но „францускиот боб“ дефинитивно се смета за најсмелата меѓу нив!

Сега е време за драстични потези, нели? Лето е и сакате вашата коса повеќе да ја нема таа тежина, па дури и ако направите малку трепет во вашиот избор, ќе порасне под рамената само до есен. И, како што ги кратиме врвовите дома во текот на изминатите месеци и заборававме на разни експерименти, се повеќе жени сакаат да направат нешто бунтовно и драстично со својата коса.

Постои мал тренд на „француски боб“ – покрај тоа што сте сведоци како вашата коса го „ослободува“ товарот, заштедува време на сушење, но што е најважно, совршено ја надополнува опуштената атмосфера на ова лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor LaShae (@taylorlashae)

Францускиот боб е специфичен за традиционалното задебелено сечење долж линијата на устата, со прав раб што ги врамува веѓите. Сепак, модерната инкарнација е малку помалку крута и дозволува неколку варијанти – најпопуларните? Изглед „само што станав од кревет“.

Ако е добро исечен, потребно е многу малку производ и одржување. Кројот е таков што формира изглед, изгледа убаво дури и кога е малку измазнет за поформални прилики, а сите други денови може да изгледате неуредно привлечно. На крајот на краиштата, заштитен знак на која било фризура е лицето кое ја носи, а не обратно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ☾ zoë isabella poetry (@zoelaz)

Прочитајте и: За летна свадба или обичен ден, залижената пунџа е вечно добра фризура

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време