Кендал Џенер никогаш не била попровокативна: Ново огнено издание!

Промена

Со години го негувала истиот стил

Кендал Џенер може да промени се’ на себе, но дозата сексапил што ја поседува ќе остане иста. Сепак, препознатливата црнка се одлучила за посветла нијанса на коса и сега изгледа подобро од кога било претходно.

Имено, иако се фотографира во разни изданија и фризури, во основа ја нема сменето темната коса веќе со години.

За разлика од своите полусестри кои се склони на чести промени на бојата и должината на косата, Кендал само понекогаш се пробувала како русокоса и тоа секогаш со помош на перика, а сега изгледа дека се одлучила за малку потрајна промена.

View this post on Instagram

i’m sleepy

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Својот нов изглед го претставила во видео на Инстаграм на кое промената е јасно видлива, иако во описот не ја споменала фризурата.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време