Извежбајте ја додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит летово! (ФОТО)

Враќање на 60-тите

Имаме доволно време да ја совладаме техниката

Кога станува збор за модата, шеесеттите останаа запаметени како еден од најубавите и најинспиративните периоди.

Тоа особено се однесува на фризурите, а за една од нив се предвидува дека ќе биде најголем хит летово.

Станува збор за коса до рамена поделена на два дела и исфенирана нанадвор.

Легендарната женствена фризура почнаа да ја носат Пријанка Чопра и Оливија Кулпо, а не и’ одолеа ни латино-дивата Џенифер Лопез, како ни Ким Кардашијан.

До летото има уште неколку месеци, па ни остана сосема доволно време за да ја доведеме оваа техника на фенирање до совршенство.

Дали ви се допаѓа?

Колку долго може да живее коронавирусот на човечката коса: Жените особено мора да внимаваат!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време