Холивудски фризер советува: Отфрлете го овој чекор од вашата утринска рутина

Средувањето на косата одзема најмногу време наутро

Со овој совет, косата секогаш ќе ви биде убава по будењето

Еден од најпознатите холивудски фризери тврди дека најлошото нешто што може да ѝ го приредите на косата веднаш по будењето е чешлањето и советува да го исфрлите овој чекор од вашата утринска рутина.

Наутро, најдобро е косата да ја обликувате со прсти за да не ги оштетите краевите и да не ја оштетите фризурата што сте ја стилизирале претходниот ден.

Меѓутоа, ако сте перфекционисти и сакате секое влакно да биде на своето место, фризерот предлага само површински да поминете со четка, и тоа со дрвена четка со ретки запци.

Најдобар начин да се разбудите со благи кадрици е пред спиење да врзете ниска пунџа, која наутро ќе ја пуштите, а брановите внимателно ќе ги стилизирате со прсти.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време