Фризури со кои ќе заблескате овој декември

 

 

Бакарни прамени

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAIR HUNTERS (@melbournehairhunters)


Усогласете ја косата со бојата на лисјата и испробајте елегантни бакарни тонови кои одговараат на секој тен на кожата.

Црно-црвена комбинација

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)


Оваа двобојна комбинација ќе му даде мистичен допир на вашиот есенски стил. Црвената боја постепено преминува во црна давајќи ѝ нова димензија на целата фризура. Едно е сигурно – оваа фризура нема да помине незабележано.

Врамено лице

Ова е лесен начин да експериментирате со боите без да претерате. Можете да ги истакнете прамените со елегантна боб фризура или да ги скриете со врзување на косата во коњско опавче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier)

Остри агли

Консултирајте се со вашиот фризер за тоа што ѝ одговара на формата на вашето лице. Без разлика дали косата е права или природно виткана, истакнете ја со остри линии.

 

Романтични нијанси

Некаде помеѓу бакарната и црвената боја, се наоѓа нежната и женствена нијанса на розово злато. Оваа нијанса се вклопува во есенската средина, а во исто време е и попривлечна од стандардните кафеави и црвени бои.

 

Брановиден боб

Ако имате виткана коса, сега е вистинското време да блеснете. Боб фризурата се враќа во мода без оглед на видот на косата. Без разлика дали косата е целосно исправена или извртена, оваа фризура ќе биде добар избор. Ако сакате спирални кадрици, направете ги со помош на фигаро, а потоа лесно протресете ги за да изгледаат природно. Ако вашата коса е природно виткана, спијте со плетенки за да имате убави бранови следното утро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kryss DeSandre (@kryssdesandre)

 

.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време