Фризерите се едногласни: Оваа фризура одлично му прилега на секој облик на лице!

Одличен избор за секоја пригода

Не постои жена која ѝ стои лошо оваа фризура

Ако сакате интересна фризура, а притоа да бидете сигурни дека одлично ќе ви стои, одберете ја она што и Џенифер Лопез често ја носи.

Ова полу опавче ќе го стави лицето во прв план и ќе ги нагласи неговите најубави црти. Акцентот ќе биде на очите и на впечатливите црти на лицето. Инспирирана е од 1960-те години, а најдобро изгледа на коса со средна должина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Shemon (@justbecauseitsbeauty)

Одличен избор е и за свечени, но и за лежерни, секојдневни пригоди. Најдобро од сè е што многу лесно и едноставно се прави, па нема да морате да трошите време на одење во фризерски салон, ниту пак ќе ве чини многу пари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jlover forever💕💍 (@jlo.bxgirl)

Сè што ви треба е едно силиконско ластиче и чешел.

Можете да ја носите рамно исфенирана или да направите гламурозни кадрици, во зависност што повеќе сакате.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

Решение за сите пригоди: Оваа фризура ја обожаваат сите познати убавици (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време