Едноставна и тренди фризура благодарение на која вашето лице ќе дојде до израз

Едноставна фризура што секој може да ја направи е повторно во тренд.

Кога станува збор за шик, опуштени фризури што можеме да ги рекреираме, едноставната опашка е секогаш одличен избор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Секој знае како да ги направи, без разлика дали се ниски, високи, уредни или неуредни и ќе изгледаат одлично, особено ако се одлучите за новиот што стана голем тренд. Тоа е кадрава опашка што е малку понапорна да ја направите ако немате природно виткана коса, но ако нè прашате нас – се исплати за изгледот што ќе го добиете. Дали ќе се одлучите за „залижана“ варијанта и кадрава опашка или за целосно опуштен изглед, зависи најмногу од типот на вашата коса и што најмногу ќе ви одговара.

Направете „влажен изглед“ на скалпот, и виткајте ја опашката со виткач за коса и целосно размачкајте. Ако сакате да ја издолжите косата – едноставно ставете инсерти во тонот на вашата коса. Ќе ја постигнете совршената висока опашка следејќи ја патеката на јаболчниците, како што би направиле за да нанесете бронзер, и подигнете ја точно рамно со неа. Покрај тоа, поради овој трик, со кој исто така можете визуелно да го затегнете лицето, вашето лице ќе изгледа потенко и поодредено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joyjah Estrada (@joyjah)

Прочитајте и: 4 најдобри маски за обновување на косата по летото: Направете ги дома за само неколку минути!

 

ФОТО: Getty Images, Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време