Драстична промена на имиџот: Кендал Џенер воодушевила со новиот изглед!

Веќе не е бринета!

Со појавата на ревијата ги изненадила сите присутни кога се појавила со драстична промена на бојата на косата

Откако 23 години била бринета, Кендал Џенер, решила да стане занесна русокоса.

Најпознатата манекенка моментално и ѕвездата од реални шоуа решила да си поигра со својот имиџ и да се појави во потполно ново светло.

Таа долго време и’ била верна на својата кафеава коса, но за потребите за претставувањето на новата колекција на „Барбери“, била подготвена за првпат во животот драстично да го промени имиџот.

Во модната индустрија, од манекенките и моделите често се бара да го менуваат изгледот за потребите за снимање модни кампањи или модни ревии, а се чини дека Кендал не се двоумела долго кога истото го побарале и од неа.

Како ви се допаѓа оваа трансформација?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време