Џеј Ло покажа како се прави и носи совршена есенска боб-фризура без многу напор

Безвременска убавина

2020 година е година на големи промени и немаше никаков недостаток кога станува збор за косата. Многу жени одлучија да направат драстични промени и да ја скратат косата што ја пуштаат со години.

Додека оваа година навистина донесе различни трендови на фризури и бои, боб-фризурата дефинитивно ќе остане запаметен како еден од најпопуларните. Кратки, долги, француски, асиметрични, во А-линија и степенасти боб-фризури се само некои од можните верзии, и сите ги обожаваме. Но, овие денови на многу жени вниманието им беше привлечено од разбушавената боб-фризура на убавата Џенифер Лопез. Нејзината прекрасна брановидна боб-фризура имавме можност да ја видиме на Инстаграм профилот на Крис Аплтон, популарен холивудски фризер, кој истакна дека за него тоа е совршена должина на косата.

View this post on Instagram

It’s the length for me 💫

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Тоа е фризура која совршено ќе ја носат сите жени со виткана и брановидна коса без многу напор. Експертите велат дека за природни кадрици најдобро е да се користи добар крем или масло за да се дефинираат кадриците, кои треба да се нанесуваат на влажна коса, а потоа да се сушат со фен. Но, не грижете се, ако вашата коса не е природно виткана, тоа не е причина да ја исклучите можноста за боб-фризура оваа есен. Можете да ја навиткате косата со пегла, виткач или без греење.

Прочитајте и: 5 совети како да исчистите дамки од боја за коса

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време