Ако може Џеј Ло, можеме и ние: Фризурата за која дефинитивно ќе се одлучат повеќето од нас оваа есен (ФОТО)

По примерот на латино-дивата Џенифер Лопез

Џенифер Лопез одлучи да направи промена во имиџот, па својата долга коса, по која е препознатлива со години наназад, значително ја потскрати, и тоа препуштајќи им се на вештите раце на својот фризер Крис Аплетон.

По летото и штетното влијание на сонцето и солта, на косата и’ годи оваа промена, а светлите прамени на најдобар начин го истакнуваат она што е најубаво на лицето.

Нема дилема дека оваа фризура ќе им биде избор на голем број дами за претстојната есен.

 

 

View this post on Instagram

 

Long to short real quick @jlo 💇🏼‍♀️ What do you prefer? #chrisappletonhair @scottbarnes68 @colorwowhair

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време