3 хит бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен

Инспирација

Кога станува збор за косата, дефинитивно 2020 година ќе остане запаметена како година на бројни и меѓусебно контрадикторни стилови, фризури и бои.

И покрај фактот дека скоро целиот свет беше „под клуч“ во одреден момент поради пандемијата на коронавирусот, новите трендови на фризури се појавија и во домовите. Есента е зад аголот, а за многу жени тоа значи промена на фризури и освежување на косата оштетена од сол и сонце. Ако одите на фризер, а не сте сигурни каква промена сакате, ви донесуваме три трендови што ќе ја одбележат оваа есен.

„Бронде„ за неодлучните

„Бронде“ е совршена мешавина од руса и кафеава боја, а ќе ја обожаваат сите бринети и русокоси кои сè уште не се подготвени целосно да го променат својот изглед. Оваа златна нијанса е идеална и за сите оние кои малку се двоумат кога е во прашање драстична промена на бојата на косата.

View this post on Instagram

throwback @omega #omegamytime ♥️

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

View this post on Instagram

🍂 Fallayage Bronde Inspo Loving my hair, thanks to my mane babe @ashleyyozamphair wearing @handtiedextensions 2 rows 8 wefts from @easihairpro “English Toffee” and “Pecan Praline” ⁣. . just wanted to pop on here to all my new followers and say hi! Also, Update: I will be out of the salon from the 14-21st if you need to get ahold of me, please email or text. . . . @beautylaunchpad @behindthechair_com @bestofbalayage @mastersofbalayage @bestofbalayage @redken @saloncentric @american_salon @hair.video #behindthechair #bronde #brownhair #brownbalayage #brunettebalayage #dimensionalbrunette #moneypiece #fallhair #bronzed #hairvideos #hairporn #redkenshadeseq #redkenobsessed

A post shared by MPLS | BALAYAGE & EXTENSIONS (@themaneartistry) on

Твор за разиграните

Комбинацијата на двете бои и враќањето на гранџ-трендот од крајот на 90-тите и раните 2000-ти ја обележаа и минатата сезона. Оваа сезона таа се враќа во комбинација на црно / кафеава и руса, а ќе ја обожаваат сите оние кои не се плашат да отстапат од нормите и да ја покажат својата разиграна страна.

View this post on Instagram

🌘 As above, snow below ❄️

A post shared by Sable Yong (@sabletoothtigre) on

View this post on Instagram

This season on CHOPPED 💇🏻‍♀️

A post shared by Sable Yong (@sabletoothtigre) on

Металик за храбрите

За сите храбри, но и за оние кои немаат проблем со одржување и чести посети на фризерскиот салон, има металик сиво. Оваа боја можете да ја комбинирате со поладни тонови од пепел и розова или руса боја за да добиете омбре кое со сигурност ќе привлече внимание.

Прочитајте и: Ако сакате здрава и бујна коса, не ја чешлајте веднаш по миењето

 

ФОТО: Unsplash, Instagram

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време