Исушете го лакот за нокти за само една минута!

Само една состојка може да ви го реши проблемот!

Колку пати ви се случило во брзање да си ги уништите совршено налакираните нокти?

Ставете крај на овој проблем со помош на една единствена состојка од вашата кујна која ќе ви го исуши лакот за една минута и притоа ќе ја нахрани кожата на вашите раце. Можете да погодите за што станува збор?

Секако дека се работи за маслиново масло! Ставете масло во чашка за ракија, а потоа во неа потопувајте ги прстите еден по еден. Кога ќе се исуши лакот на нокти по неколку минути, истријте ја кожата околу ноктите со остатокот од маслото оставете го да делува.

Потоа намачкајте ги рацете со вашата омилена крема и уживајте во убавината на вашите нокти, но и во нежноста на вашите раце. Можете да бидете сигурни дека сте подготвени за сите понатамошни активности, без да се плашите дека ќе си го уништите лакот.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време