Има 54 години, а изгледа како тинејџерка – Синди Крафорд лицето го негува со пилинг кој чини 40 денари

Иако спие на милиони, не троши пари на скапа козметика

Фото: Профимедиа

Синди Крафорд тврди дека клучот на убавината се крие во тоа да знаете како да ја прилагодите шминката која ја користите на своите години, и да имате на ум дека препаративната козметика е поважна од декоративната и дека фокусот треба да ви биде на негата на кожата.

 

Фото: Профимедиа

Вели дека љубовта кон шминката ја заменила со препарати за нега и грижа кон психата и внатрешниот мир.

Мислам дека најважно е да се грижите за вашето тело и ум, вашите односи и да имате пријатели со кои ќе можете да се смеете и да разговарате, прокоментирала Синди.

Интересно е што и покрај фактот што има милиони и може да си приушти се, Синди сепак е верна на еден необичен и евтин ритуал за нега и убавина.

Убавата 54- годишна дама своето лице го негува со млеко и газирана вода и тоа е се!

 

Фото: Профимедиа
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време