За совршено обликувани нозе: Тренинг што трае само неколку минути (ВИДЕО)

Испробајте!

Постојат неколку клучни делови на телото што сакаме да бидеме убаво обликувани, цврсти и без масни наслојки, а нозете дефинитивно се едни од нив.

Изгледот на нозете зависи од вашата конституција, па дури и од вашето генетско наследство, но тоа не е оправдување затоа што со соодветен тренинг и диета, со малку упорност, можете да ги обликувате нозете до совршенство.

Кога ќе одлучите да ги обликувате нозете, важно е да знаете што сакате. Ако сте тип кој има вишок маснотии што се собираат во пределот на бутовите и сакате да ги стопите мастите и вишокот тежина, најдобро е да се одлучите за кардио вежби во комбинација со специфични вежби за обликување на нозете.

Прочитајте и: Фитнес-мотивација: Ако ви е тешко да тренирате во вашиот дом, овие совети ќе ви помогнат

Ако, од друга страна, сте задоволни со вашата тежина, а важно ви е да ги обликувате и зајакнувате мускулите, практикувајте вежби кои се засноваат на сила и издржливост. Тие се исклучително важни за правилно да се добие посакуваниот ефект.

Без изговори, доколку сакате да започнете веднаш, испробајте го овој тренинг:

За вежби за целото тело, погледнете го тренингот на „ангелите” на Викторија Сикрет. 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време