Во петтата деценија изгледа одлично: Џенифер Анистон ја открива тајната на нејзината совршена фигура!

Им пркоси на годините!

Фото: Getty Images

Годините не и’ можат ништо

Таа е како вино, со годините станува се’ подобра.

Многумина се согласуваат дека и покрај тоа што наполнила 50 години, на изгледот можат да и’ позавидат и многу помлади девојки.

Таа открила дека за нејзиниот изглед заслужен е здравиот живот, редовната и избалансирана исхрана редовните тренинзи.

Таа вежба еден час дневно, 5 пати неделно, додека викендот е резервиран за одмор и за собирање сила. За да и’ биде тренирањето полесно, таа комбинира одење во вежбалница, јога, а често вежба и дома со некое видео од Интернет. Најмногу ужива во кардио-тренинзите.

Вака изгледа еден нејзин тренинг во вежбалница:

15 минути возење велосипед, 15 минути трчање на лента и уште 15 минути нордиско скијање.

Не изгледа тешко за спроведување, а се чини дека тоа е сосема доволно за одличен изглед.

Нејзината исхрана е многу здрава. 6 дена неделно јаде храна што содржи мал процент на јаглени хидрати а е  богата со протеини, додека еднаш неделно си дозволува себеси да јаде што сака.

Нејзиното правило гласи:

„Јадете што повеќе органско овошје и зеленчук, одбегнувајте шеќер колку што можете повеќе, консумирајте голема количина на вода и спијте доволно.“

Еве како изгледа нејзината исхрана

За појадок најчесто јаде нутритивно богата храна, како што е овесната каша или кајганата од едно цело јајце и три белки или едноставно пие смуди.

Ручекот и вечерата најчесто изобилуваат со протеини. За овие оброци, таа се одлучува за салати со пилешко или туна.

Освен овие три основни оброци, таа практикува и две ужини помеѓу. Помеѓу оброците јаде некое овошје или зеленчук.

Џенифер не практикува ригорозна диета, туку верува дека здравата исхрана е клучот за добар изглед и чувство.

ФОТО: Getty

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време