Славната пејачка имала 110 кг, а успеала да симне 50: Направила само едно нешто и доживеала револуционерна промена

Се преполовила

Џесика Симпсон имала 110 килограми, а само за 6 месеци успеала да ослаби 50. Денес гордо го истакнува своето извајано тело поради кое многумина ѝ завидуваат

Со висина од 160 см, таа во еден момент имала 110 килограми, а потоа успеала да ослаби 50 кг за рекордно време и да ја врати витата линија со помош на посебно мени со кое нема гладување.

Откако ја доведе линијата до совршенство, Џесика Симпсон не престанува да се фали со својот беспрекорен изглед во костим за капење.

Пејачката јавно ја сподели својата приказна за слабеењето и оттогаш не престанува да воодушевува со атрактивната става. 42-годишната Џесика својата вита линија ја покажала во минијатурно фустанче со мотиви на гепард и со длабоко деколте.

И покрај фактот што постигнала голем успех и направила револуционерна промена, пејачката се најде на удар на негативни коментари од следбениците кои мислат дека претерала и дека сега е премногу слаба.

„Си претерала…“, „Изгледаш болно“… „Ова ми го крши срцето“, се само некои од коментарите на загрижените обожаватели кои ја коментирале објавата.


Имено, таа симнала речиси 50 килограми откако конечно се откажала од алкохолот од којшто долги години беше зависна. Ангажирала приватен тренер со чија помош добила неверојатни резултати. Денес, како што вели, се опседнала со здравиот живот и здравата исхрана.

Џесика Симпсон послаба за 45 килограми: Еве како успеа во тоа
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време