Само 10 минути дневно ве водат до совршен струк!

Никогаш не е доцна за тренинг

Летото веќе е во полн ек и време е да облечеме костими за капење, но тоа не значи дека е доцна да почнете со интензивен тренинг и својот струк да го доведете до перфекција.

Имајте на ум дека вежбањето има подеднакво влијание и на вашето тело и на вашето здравје, па затоа впуштете се во процесот на упорно обликување на своето тело.

Совршено обликуван струк е водечки императив во светот на фитнесот, барем кога жените се во прашање. Станува збор за дел од телото кој има врска со генетика и типот на градба, но со адекватно прилагодена исхрана и упорни тренинзи може да постигнете сè што сте замислиле и да изгледате совршено.

За вашиот труд да вроди со плод, потребно е од исхраната да исфрлите нездрава, мрсна храна и слатки. Ова претставува одрекување кое не го поднесуваме лесно, но навистина е важно да се придржувате до овие правила, бидејќи станува збор за намирници, кои се лепат баш во пределот на струкот, во вид на масни наслаги.

Подрачјето на стомакот се активира речиси при секоја вежба, но ако сакате да го „извајате“ вашиот струк, ќе морате во вашиот тренинг да внесете и вежби кои се посебно специфични само за струкот. Овие вежби воглавно се статични, па потребни се повеќе повторувања.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време