Пробајте активно утринско будење!

Нема да ви одземе повеќе од 7 минути!

Физичка активност? Иако можеби ова е последното нешто што ви паѓа на памет наутро, всушност, може да ви биде од голема корист, а нема да ви одземе повеќе од 7 минути!

Се базира на следниве вежби што ги будат мускулите и умот: 30 секунди скокање во место (jumping jacks), 30 секунди трчање во место, 30 секунди задржување во позата „штица“, 30 секунди пилатес стомачни вежби, 30 секунди возење велосипед (bicycle crunch), 30 секунди „супермен“.

Пробајте!

Фото: Pexels
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време