Овие вежби не се за жени: Мекото женско тело го претвораат во мускулеста грамада!

Внимавајте!

Ако сакате женствено тело, ова се вежбите што треба да ги одбегнувате

Вежбањето е неопходно за здравјето на секоја жена, но постојат вежби што им одговараат на мажите, но не и на жените. Овие вежби се забранети ако сакате прекрасно, вито тело…

1. Вежби што ги зголемуваат страничните мускули на половината (визуелно го прошируваат струкот)
  • Свиткување во страна со тегчиња  – Жените обично мислат дека ова ќе им го истанчи струкот, но оваа вежба го прави спротивното. Со тоа што ќе ги зајакнете страничните мускули, ќе ја проширите половината.
  • Истегнување во страна или коси стомачни вежби
  • Клекнувања со тегови
2. Вежби за врат и рамена (овие вежби ќе ви го прошират грбот со тоа што ќе добиете машка фигура, наместо женска)

Одбегнувајте ги вежбите со тегови. Наместо со тегови, обидете се рацете, рамената, вратот и грбот да ги зајакнете со вежби што вклучуваат подигнување само на сопственото тело, како што се склековите и многу истегнување.

3. Вежби за јакнење на нозете со тегови

Кои било вежби за нозе со тегови се голема грешка. Ако многу ги форсирате вежбите со тегови на нозете, ќе ја изгубите витоста. Нозете прекуноќ ќе ви се претворат во сплет на истакнати мускули и потполно ќе им се промени изгледот.

За да го одбегнете ова, правете обични клекнувања, исчекори и истегнувања. Исфрлете ги теговите!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време