Ова е рецептот за младешкиот изглед на Џенифер Лопез во шестата деценија од животот (ВИДЕО)

Вежбајте со неа!

Педесет и двегодишната актерка и пејачка Џенифер Лопез на Инстаграм сподели видео од својот тренинг и доби илјадници комплименти од страна на многубројните следбеници.

Славната музичарка вежба додека во заднина се слуша нејзиниот најнов хит „On My Way“, снимен за нејзиното ново филмско остварување Marry Me со Овен Вилсон.

Филмот ќе започне да се прикажува овој февруари.

На мојот пат да станам подобра“ – напиша таа во описот на видеото, кое веројатно ќе ве мотивира да започнете да тренирате.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Фото: Getty Images

Видео: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време