Кардио-тренинг идеален за придвижување на секое мускулче (ВИДЕО)

Ослабете брзо и ефикасно

Многу е важно да се придвижите и да го активирате својот организам за да ги согорите вишокот калории

Најдобриот начин да влезете во форма е да имате кардио-тренинг 3 пати неделно во времетраење од 30 минути. Ова е најдобриот вид тренинг, бидејќи за кратко време може да потрошите навистина многу енергија и да ги согорите вишокот маснотии.

Кардио-тренинзите се вистинскиот начин да го разбудите секој мускул во вашето тело и да го активирате организмот, па покрај тоа што ќе го намалите конфекцискиот број, ќе бидете многу поздрави.

Идеален период за овој вид тренинг е утрото, кога телото ви се наоѓа во фаза на низок енергетски баланс.

Деталниот тренинг што можете да го практикувате дома, погледнете го овде:

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време