Како изгледаат домашните тренинзи на славните дами во самоизолација

Иако светот денес е исполнет со страв и неизвесност, нешто што сигурно ни помага да ги надминеме негативните емоции е тренингот и навидум нормалната рутина.

Покрај тоа што го зголемувате срцевиот ритам, ги истегнувате и активирате мускулите, вежбањето ќе ви помогне да се фокусирате на нешто друго освен да ги читате вестите и ќе ви бидат од корист за вашето ментално здравје.

Во изобилство на одлични видеа, споделуваме неколку од нашите омилени тренинзи кои славните дами ги споделија на своите социјални мрежи.

Карли Клос на своите социјални мрежи споделува видеа од нејзините вежби, рутините за убавина и здравата исхрана. Таа, исто така, организира забави за танцување на нејзиниот Инстаграм и медитации со своите пријатели.

Џесика Алба успева да најде време во денот за добар тренинг. Бидејќи има многу активна публика на Инстаграм, таа редовно комуницира со нив и ги исполнува нивните желби кога станува збор за видовите тренинзи што ги прави.

Нов и сè попопуларен метод на вежбање е тренингот на П. Волв, кој вклучува многу мали и прецизни движења за активирање на секој мускул во телото, а нив редовно ги практикува Кејт Босворт.

Прочитајте и: Домашен тренинг: Вежби за затегнување и обликување на телото

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време