Изгледот умее да лаже: Жесток тренинг на „нежната“ Викторија Бекам (ФОТО)

За совршени стомачни мускули

Популарната дизајнерка Викторија Бекам исклучително се грижи за физичкиот изглед. Се придржува до строг начин на исхрана, кој се темели на јаткасти плодови, протеини и на зеленчук, а шеќерите речиси никогаш не се дел на нејзиното мени.

 

Таа е и многу физички активна, па секое утро поминува по 11 километри на подвижна лента за трчање, потоа вежба со тегови, практикува пилатес и јога, а кога ќе и’ здодее сето тоа, се оприентира кон поинтензивни тренинзи, како што е боксот.

 

 

View this post on Instagram

 

Monday morning in #ReebokxVictoriaBeckham, available at the link in bio on Reebok.com x VB Photo cred @davidbeckham

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Сопругата на Дејвид Бекам и мајка на четири деца сподели дел од својот утрински тренинг на Инстаграм и ги воодушеви обожавателите со своите совршени стомачни мускули.

 

View this post on Instagram

 

Happy summer!!! X kisses from Puglia 🇮🇹 xxx VB @davidbeckham

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време