Фитнес-инструкторка ја открила тајната: Еве зошто не можете да ослабите!

Обрнете внимание!

Фитнес-инструкторката Тифани Хол открила три мита што ве спречуваат да изгубите килограми

Тифани била тренер во емисијата „Biggest Loser“ и предлага 20-минутен тренинг, наместо еден час во вежбалница.

Почетокот на јануари секогаш е посветен на размислување како да ги изгубиме килограмите што сме ги качиле за време на празниците.

И додека сите до некаде знаеме што би требало, а што не би требало да правиме, според Тифани, слабеењето е навистина лесно за разбирање.

Таа ги открила трите мита што ве спречуваат да ослабите…

Мит #1: Клучно е ограниченото внесување калории

Изгладнувањето не е решение. Доколку не внесувате доволна количина на храна, ќе го исцрпите организмот и по неколку дена диета ќе му се вратите на стариот режим на исхрана. Треба да најдете избалансирано мени кое ќе стане дел од вашиот живот, а ќе ви помогне да ослабите без гладување.

Мит #2: Мора да поминувате со часови во вежбалница

Не е добро да поминувате со часови во вежбалница и да ги правите едните исти вежби, бидејќи вашето тело со текот на времето ќе се навикне на тие движења. Ваквото вежбање не е продуктивно. Тифани, која е мајка на едно дете, препорачува 20-минутен тренинг со висок интензитет.

Мит #3: Шејковите и соковите ќе ви помогнат да изгубите килограми

Кога пиете разни напивки, вие губите само вода, а не маснотии. Тоа не е решение за трајно губење килограми. Балансираната и лесна исхрана е клучна за вашата тежина.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време