Еве што им помогнало на Кинезите да се изборат со коронавирусот во домашна изолација: Задолжително пробајте го ова!

Предизвик!

Кинезите отсекогаш ја имале оваа одлична навика до која се придржувале и за време на тешкиот период на изолација

Станува збор за вежбање. Имено, Кинезите отсекогаш имале навика да вежбаат. Добро ви е познато дека тие секое утро практикуваат тај чи во парковите, во групи или самостојно.

За време на коронавирусот, тие воделе смета и за своето физичко здравје. Неможноста да излезат надвор не ги спречила да вежбаат, напротив, тие и понатаму продолжиле со вежбање.

Познато е дека добрата физичка активност, како што е вежбањето, помага за намалување на стресот, а да не зборуваме за здравствените придобивки.

Па затоа, ви предлагаме да вежбате во изолација. Освен што ќе се ослободите од стресот и напнатоста, ќе го подобрите вашето физичко здравје, но и ќе се занимавате неколку часа.

Предлог вежби:
  • Клекнувања: 15 клекнувања по 3 повторувања.
  • Стомачни вежби: 15 стомачни вежби по 3 повторувања.
  • Истегнување 15 минути.
  • „Штица“ – 1 минута.

Сетете се на вежбите што сте ги правеле по физичко во основно и средно училиште. Дозволете и’ на крвта да ви проструи низ телото. Во здраво тело, здрав дух.

Бидете паметни и седете дома!

Ако ви треба повеќе инспирација за вежбање дома, погледнете го целиот тренинг на Џенифер Лопез.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време