Баба во осмата деценија ги полудела мажите со своите облини: Многу жени ѝ завидуваат, а таа го открила нејзиниот трик!

Прочитајте го нејзиниот важен совет

Баба во осмата деценија оди во вежбалница и вежба, па на социјалните мрежи често споделува совети што се однесуваат на фитнесот

Џоан Мекдоналдс (75) ги инспирира жените ширум светот со својата трансформација. Својата фигура успеала да ја доведе до совршенство и станала многу позната во светот на фитнесот.

Џоан е вистински доказ дека никогаш не е доцна да почнеме да вежбаме и да се грижиме за себе. Собрала голем број обожаватели, додека на Инстаграм ја следат 1,7 милиони луѓе, каде што редовно објавува совети за вежбање.

Во неодамнешна објава објаснила и зошто никогаш не пости.

„Не сакам да ги навредам луѓето кои постат, но јас морам да се фокусирам на губење килограми и да внимавам да јадам правилно“, рекла Џоан.


Таа додала и дека луѓето треба обрнат внимание на своето здравје, а не само на слабеењето.

„Сè се промени кога почнав да добивам мускули, а истовремено губев килограми. Сега сум вита, подвижна“, рекла таа.

Наместо да постат, таа ги советува луѓето да се „наполнат“ со протеини.

Џоан исто така советувала како секој би можел да си го доведе телото во ред.

1. Јадете порција протеини секои три часа или пет пати дневно.

2. Следете програма на тренинг што поттикнува изградба на мускули.

3. Вежбајте редовно.

Џоан тврди дека не држела ригорозни диети и дека не одбегнувала одредени групи намирници.

За неколку години, Џоан успеала да симне повеќе од 27 килограми.

„Сега нема да ме фатите како одам во вежбалница без претходно да сум си ја одбрала омилената облека“, рекла таа истакнувајќи дека убавата облека ја мотивира.

Нејзините фотографии на Инстаграм  добиваат голем број лајкови и коментари, а мажите се воодушевени од нејзиниот изглед.

„Ослабев 85 кг, а јадев сѐ“: Променила само едно нешто поради коешто многумина не можат да ги симнат килограмите
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време