Што им е заедничко на невестинските стајлинзи на Ким Кардашијан и снаата на Цеца Ражнатовиќ?

Моден детаљ

За „свадбата на деценијата“, како што голем број медиуми ја нарекоа венчавката на синот на Цеца Ражнатовиќ, младиот боксер Вељко и неговата избраница Богдана Родиќ, а сега Ражнатовиќ, која се одржа пред една недела, не престанува да се зборува.

Имено, медиумите пронајдоа посебна врска меѓу една од венчавките на американската старлета Ким Кардашијан и оваа на Ражнатовиќ – еден моден детаљ што го носеа двете невести.

Имено, Богдана носеше ист вел како и Кардашијан на свадбата со кошаркарот Крис Хамфрис во 2011 година. Всушност, комплетниот стајлинг на снаата на Цеца е сличен со стајлингот на славната старлета.

Фото: ATA Images, Getty Images

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време