Сара се омажи со 29 години постариот милионер, а нејзината венчаница го одзeма здивот – БУКВАЛНО! (ФОТО)

Толку едноставна, а толку моќна – му ласка на женското тело и едноставно маѓепсува!

Во саботата, Сент Тропе, ексклузивното летувалиште, беше окупирано од претставниците на светскиот „крем“ и некои од најбогатите и најпознатите луѓе во светот, како Илон Маск, Паф Деди и Емили Ратајковски.


Познатите се собраа на свадбата на милијардерот и агент Ари Емануел (61) и дизајнерката Сара Стаудингер (32).

Прославата на оваа луксузна венчавка започна во четвртокот, кога гостите уживаа на приватна вечера во моден ресторан, а го имаа и пропишаниот дрес код – нивната облека требаше да биде инспирирана од 90-тите.

Но, во саботата следеше вистинска забава, а младенците ги разменија брачни завети во прескапи, но едноставни модни изданија. Емануел, инаку 29 години постар од својата новопечена сопруга, избра совршено скроен тегет костум и бела кошула, без вратоврска или папилон околу вратот.

Jednostavna, a neverovatna kreacija Сара, пак, блесна во неверојатна венчаница, која нè воодушеви со својата едноставност, но и со елеганцијата и неверојатниот ефект што го остава. Познатата дизајнерка инсистираше на минимализам, па изданието го комплетира само со дискретни обетки, а дури и шминката и фризурата ѝ беа минималистички.

Нам ни се допадна ова софистицирано, свадбено издание, а што велите вие?

Venčanica koja prosto pleni

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време