Романтична венчавка на Хајди Клум и Том Каулиц (ФОТО)

Славната манекенка се омажи на Капри

Хајди Клум (45) и Том Каулиц (29) денес го изговорија судбоносното „да“ на италијанскиот остров Капри во присуство на блиските пријатели и роднини.

Имено, славната манекенка и познатиот музичар вторпат разменија завети, а потоа организираа поголема прослава за гостите. Првпат го направија тоа тајно, во февруари годинава, во една помала капела за церемонијални венчавки, која е оддалечена 20 минути од куќата во која живеат.

 

 

View this post on Instagram

 

#HeidiKlum 16 yaş küçük eşi #TomKaulitz ile düğün tadında kutlama yapıyor😉

A post shared by Pudra.com (@pudracom) on

 

View this post on Instagram

 

#tokiohotel #heidiklum #tomkaulitz

A post shared by Pensamentos Tokio Hotel (@pensamentostokiohotel) on

 

View this post on Instagram

 

#tokiohotel #heidiklum finally married. (I can see Simone too)

A post shared by Pensamentos Tokio Hotel (@pensamentostokiohotel) on

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време