Познато е каква венчаница носеше Бритни Спирс: Спуштените раменици се само едно делче – ова е нејзиниот фустан од соништата (ФОТО)

Сите се прашуваат каква венчаница носеше Бритни Спирс на неодамнешната венчавка со Сем Асгари. Еве го одговорот.

Венчаницата на познатата пејачка ја дизајнираше модната куќа „Версаче“, чија креативна директорка Донатела Версаче беше меѓу гостите на венчавката. Таа за Access Hollywood истакна дека креирањето на фустанот на Бритни Спирс било многу забавно и со многу емоции, пренесува „Дејли мејл“.

Им посакувам се’ најдобро, тие се прекрасни заедно, многу сум среќна за нив“, изјави таа.

Donatela Versače

E! News први ја пренесоа веста дека венчаницата на поп-пејачката е со спуштени раменици и шлиц во форма на буквата V. Според тој опис, венчаницата многу одговара на фустанот во кој пејачката се појави на својот инстаграм-профил во март годинава. А еве како изгледаше:

Уште еден поглед на нејзината венчаница од соништата, но и на елегантниот костум на младоженецот:

All of Britney Spears's Versace Wedding Dress Pictures

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време