Најплатениот холивудски актер тајно се ожени со мајката на своите деца (ФОТО)

Си кажаа „да“ на Хаваи

Најпалтениот холивудски катер Двејн Џонсон (47), попознат како The Rock (Карпата) се ожени со својата долгогодишна девојка, пејачката Лорен Хашијан (34), со која има две ќерки – Јасмин и Тијана, на тајна церемонија на Хаваи.

Кажавме ‘да’“, порача младоженецот на својот инстаграм-профил, објавувајќи фотографија од венчавката, организирана на неговиот роден остров.

 

 

View this post on Instagram

 

We do. August 18th, 2019. Hawaii. Pōmaikaʻi (blessed) @laurenhashianofficial❤️ @hhgarcia41📸

A post shared by therock (@therock) on

За свечениот чин, актерот избрал опуштено издание – бели панталони и раскопчана кошула, како и традиционалниот хавајски венец околу вратот, а невестата сепак се одлучила за класична венчаница со вел.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време