И покрај пандемијата, одлучија да направат венчавка – и го доживееа најубавиот ден во животот (Видео)

Рајан и Бренан долго време ја планираа својата венчавка, ама пандемијата на коронавирусот им ги замати сметките

Сепак, тие двајца не сакаат да ја откажат венчавката па организираа мини забава, во кругот на потесното семејство.

Сепак кога пристигнаа во својот дом ги пречека пријатно изненадување 🙂 Нивните пријатели сепак се појавија и им посакаа среќа и притоа почитувајќи го правилото за друштвено дистанцирање. Возејќи се во нивните автомобили тие им честитаа на младенците мафтајчи со рацете и со помош на пораки испишани на хартија…

Нормално немаше скапи подароци, ама сепак гест вреден за почитување. А добија и доста тоалет хартија, да им с енајде додека не пројде ова зло….

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време