Хајди Клум третпат изговори „да“ на една од најголемите јахти на светот (ФОТО)

И во прекрасна венчаница

Хајди Клум (45) се венча со музичарот Том Каулиц (29) на луксузната јахта „Кристина О“, која е 45-та најголема јахта на светот, а за нејзино изнајмување за една недела двојката платила 700.000 евра. Јахтата нуди луксузни содржини, меѓу кои голем базен украсен со мозаик, хелиодром, кристална сала, велнес-центар, вежбалница, кино и може да прими 250 гости.

Во продолжение, можете да видите како изгледаше супермоделката во венчаницата:

 

 

View this post on Instagram

 

. تصاویری از مراسم ازدواج هایدی کلوم سوپر مدل ۴۶ ساله و تام کولیتز گیتاریست ۲۹ ساله در ایتالیا . آنها قبلتر نیز ازدواج خود را به‌شکل خصوصی جشن گرفته بودند و حالا برای دومین بار بر روی کشتی لوکس جشن ازدواج گرفته‌اند. . این سومین ازدواج هایدی‌ست و چهار فرزند دارد. _________________________________ #heidiklum #tomkaulitz #tokiohotel #guitarist #supermodel #style #wedding #weddingdress #bride #groom #italy #هایدی_کلوم #تام_کولیتز #ایتالیا #جشن #ازدواج #عروسی #لباس_عروس #استایل #مدل #گیتاریست #موزیک .

A post shared by دنیای سلبریتی ها (@celebrity.news_ir) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време