Времето поминато во изолација им го посветила на најмладите: Марго Роби им чита на вашите деца! (ВИДЕО)

Убав гест

Убавата актерка решила да го искористи времето во изолација за, барем накратко, да ги забавува децата кои моментално не одат на училиште

Ѕвездата од филмот „Си било еднаш во Холивуд…“ Марго Роби, се наоѓа во самоизолација, како и повеќето од нас. Нејзините колеги музичари решија од своите домови да прават концерти за своите обожаватели, бројни актери и спортисти испраќаат апели да се седи дома поради глобалната пандемија, додека популарната актерка се сетила на нешто малку поинакво.

Таа во видео што го објавила на својот инстаграм-профил апелирала да им се помогне на загрозените деца во САД, кои единствените оброци ги добиваат на училиште, а тие се сега затворени.

Марго, затоа, одлучила на децата преку видеа да им прочита бајка. Актерката чита на англиски, па ете добра можност и за учење јазик.

View this post on Instagram

“A Sick Day for Amos McGee” by Philip C. Stead, illustrated by Erin E. Stead (published by @macmillankidsbooks) – read by @margotrobbie . THIRTY MILLION CHILDREN rely on school for food. Responding to the needs of kids during school closures, @savethechildren and @nokidhungry have a new fund @SAVEWITHSTORIES to support food banks, and mobile meal trucks, and community feeding programs with funds to do what they do best—and also—with educational toys, books, and worksheets to make sure brains are full, as well as bellies. . If you can manage a one time gift of $10, please text SAVE to 20222. If another amount would work better for you, please visit our website—link in bio. There is no maximum and there is no minimum—together we will rise and together we can help. . Thank you and stay safe. XX #savewithstories

A post shared by @ margotrobbie on

Со оглед на тоа што се мали, вашите деца веројатно не знаат која е Марго Роби, но еден ден ќе можете да им кажете дека некогаш одамна, во некои луди времиња, холивудската актерка им прочитала приказна за добра ноќ.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време