Принцот Арчи ги изговори првите зборови: Еве што им кажа на Хари и Меган!

На чекор до првиот самостоен чекор

Синот на Хари и Меган Маркл, 1-годишниот Арчи проговори, а неговите први зборови пристигнаа во екот на пандемијата на ковид-19. Како што пренесуваат британските таблоиди, малиот Арчи прво изговорил: мама, тато, куќе и книга.

Извор близок на славната двојка за Us Weekly открива дека момчето е напредно и обожава да сложува коцкички. Иако се’ уште нема прододено, Арчи настојува да ги направи и првите самостојни чекори.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време