Поради оваа одлука на „омилениот“ син, Анџелина Џоли е најгордата мајка на светот

Актерката е подготвена за разделбата со него

Откако се разведе со Бред Пит, Анџелина Џоли целосно им се посвети на своите деца: на синовите Медокс (18) и Пакс (15), ќерките Захара (14) и Шајло (12) и на 11-годишните близнаци Вивиен и Нокс.

 

View this post on Instagram

 

#angelinajolieforever❤ #angelinajoliepitt #paxjoliepitt #viviennejoliepitt #zaharajoliepitt #maddoxjoliepitt #knoxjoliepitt #shilohjoliepitt

A post shared by Angelina Jolie&Brad Pitt (@angelina.joliebradpittofficial) on

Сепак, не е тајна дека холивудската актерка е посебно врзана за најстариот син, а се „шушкаше“ дека токму неговата караница со Бред Пит била причината за разводот, како и дека на Медокс планира да му го остави сето свое богатсво. Затоа е многу горда и на неговата одлука да запише студии по медицинска биохемија во Јужна Кореја.

 

 

View this post on Instagram

 

안젤리나 졸리의 첫째 아들 매덕스가 가을 학기부터 연세대학교 언더우드국제대학에 생명공학 전공으로 입학합니다👨🏻‍💻 지난 해 11월 유엔난민기구 특사 자격으로 서울에 온 졸리는 매덕스, 팍스와 함께 연세대학교🏫 캠퍼스 투어를 한 바 있죠. 평소 한국어와 케이팝에 관심이 많았던 매덕스는 다른 대학에도 합격했지만 연세대를 택했습니다. 열심히 한국어 공부 중인 매덕스는 9월 입학을 위해 이달에 입국합니다🛬 (📷Courtesy Photos ✍🏼Borah Song) – #AngelinaJolie’s son #Maddox will be enrolling in #YonseiUniversity’s #UnderwoodInternationalCollege this coming fall. #Vogue #VogueKorea #延世大学 #首尔

A post shared by VOGUE KOREA (@voguekorea) on

Примен е на универзитетот Јонсеи и поради тоа забрзано учи корејски јазик. Неколку  пати неделно има часови за да биде подготвен. Анџелина е подготвена за разделбата со него, кога ќе тргне на студиите кон крајот на август. Многу е горда на него. Свесна е дека ќе и’ недостасува, но подготвена е на тоа“, раскажал извор за „Пипл“.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време