Наташа Беквалац: „Децата не се воспитуваат со тоа што ги тераме да нè слушаат“

Необичен пристап кон родителството

Наташа Беквалац на прагот на јубилејниот 40-ти роденден со задоволство се потсетува на годините зад себе. Има постигнат многу, но за свој најголем успех ги смета ќерките Хана и Катја. За нив е подготвена да направи буквално се’, а идејќи сама ги воспитува и одгледува, нејзината одговорност како родител е уште поголема.

 

View this post on Instagram

 

#vaspancirnagrudima #hana#katja #volivasmama❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Родителството само по себе е најголем предизвик, колку и да имаме искуство, никогаш не сме научени да бидеме совршен родител. Затоа никој од нас и не е. Бидејќи не постои рецепт, јас своите деца само безусловно ги сакам и живеам за нив двете во љубов и слобода. Ако за време на животот гледаат само љубов, нежност и разбирање, тогаш можат да израснат во среќни девојки и млади жени“, вели Наташа за „Блиц, истакнувајќи дека таа учи од ќерките.

 

View this post on Instagram

 

Hana(sreća) Katja(čistoća emocija)❤#znacenjeimena #VOLIVASMAMA ❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Од двете ќерки секојдневно учам, и тоа на секоја тема што можете да ја замислите. Мислам дека со постарата ќерка имам убав и длабок однос, па токму затоа сум сигурна дека постојат теми за кои не зборува со мене, туку со другарките, тетките и братучетките. Тоа е нормално и не е поразително за мене“, истакнува Наташа.

Фото: Инстаграм, Душан Петровиќ

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време