Луда журка во стомакот на мајката: Снимка од ултразвук што ќе ви го разубави денот!

Ќе ве разнежни!

Ова видео со сигурност ќе извлече насмевка од вашето лице

Бременоста е најголемиот подарок што може да го доживее една жена, а додека идните мајки се уморуваат од движењата на бебето во стомакот, нивните малечки уживаат. Следново видео сигурно ќе ги насмее сите жени!

Како што бебињата растат и се развиваат во стомакот, така стануваат се поживи. Со првите движења почнуваат многу рано, но бидејќи се многу мали, мајките најчесто не ги чувствуваат како силни нивните удари. Меѓутоа, кога бебињата стануваат поголеми, им се намалува просторот во мајчината утроба, па затоа секое нивно движење и тоа како се чувствува!

Оваа снимка од ултразвук на матката покажува како изгледаат бебешките движења. Ова бебе е многу разиграно и прави одлична журка за својата мајка, а сигурно ќе ве разнежни и вас.

This is what it looks like when a baby moves in the womb

This is what it looks like when a baby moves in the womb

Gepostet von The Independent am Mittwoch, 11. April 2018

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време